News & Reports

2020 all the days results and scorers

scroll down to see weekend scores

SATURDAY 4TH JANUARY 2020

Premier
Beer Albion 7 ( Skilton 4, Catley 2, Long) Sidmouth Town 0
Feniton 4 ( Pearse, Walsh, Tratt-Skinner, ogoal)  Hatherleigh 2
Kentisbeare 2 Upottery 2
Lyme Regis 4 (Bowditch 2, Parsons, Bond)  Colyton 2 (G Richards, Collier)
Okehampton Argyle 3 (Ausden 2, Mortimore) Chagford 0
Seaton Town 1 Cronies 7 (West 2, Fanson, Grover, Benyon, Barrett, Antat)
Whipton & Pinhoe 1 Lapford 6 (Leach 2, B Tucker, Clarke, Weeks, Stapleton)

Division 1
Alphington 2 (Bunclark, Leslie) Dawlish United 1
Bow AAC 1 (Mingo) Thorverton 3 Maclachlan 2, Thomas)
Chard Town 2 (Blango, Contreras)  Lympstone 2 (own goal, Schaefli)
Crediton United -pp- Wellington
Exwick Villa 4 Tipton St.John 1
Newtown 2 (Foster, ano) Winchester 3

Division 2
Alphington 2 (Vicary, Dack) Newton St.Cyres 4
Elmore 4 (Barrow2, White, Old) East Budleigh 1
Heavitree United 0 Beer Albion 8
Honiton Town 2 Halwill 2
Otterton 3 (Simpson 2, Mitchell) Tedburn St.Mary 4
Sandford 7 Uplowman Athletic 0

Division 3
Halwill 8 (B. Hopcroft 5, Cisneros, H. Hopcroft, Webber) Lyme Regis 3
Hemyock 1 (Shenton) Winkleigh 2 (Knight, Robinson)
North Tawton 1 Dunkeswell 2 (Cligg, Mckeown)
Pinhoe -pp- Teignmouth
Upottery 2 (Arscott, Young) Exmouth Spartans 13 (Welsman 4, Fulls 4, Bennington 2, Mancuso, Bishop, Gibson)
Westexe Park Rangers 3 ( Butler, Dixon, Harvey) Axmouth United 0

Division 4
Bampton 6 (King 3, Findon 2, Cole) Sidmouth Town 3
Colyton 1 (Aitken) Cranbrook 16 (Taylor 7, O’Loughlin 3, Wilkinson 3, Davey 2, Elstone)
Devon Yeoman 0 Feniton 2 (Dennison, Maloney)
Millwey Rise 5 Culm United 0
Sampford Peverell 6 Kentisbeare 3
St.Martins 1 Central 5 (Home 3, Brooks, Howlett)

Division 5
Bravehearts 5 Amory Green Rovers 4 (S. Heale, D. Heale, Parsons, Campbell)
East Budleigh 1 Witheridge 4 (Leat 2, Hamill, Smith)
Exmouth Rovers 3 Farway United 0
Lapford -pp- Exeter United
Royal Oak 3 (Owens 2, Thomas) Awliscombe United 0
Starcross Generals 0 Broadclyst 12

Division 6
Bishop Blaize 5 Topsham Town 0
Chagford 5 (Cork 2, O’Connell 2, Hubble) Bradninch 2 (Figures pen, Boyce pen)
Cullompton Rangers 3 Elmore 4
Offwell Rangers 0 Seaton Town 0
Winchester 5 Otterton 2 (Evans, Moore)

Division 7
Central 3 HT Dons 2 (Grimshaw 2)
Cheriton Fitzpaine 2 Countess Wear Rovers 3
City Raiders 0 AFC Exe 10
Culm United 1 Okehampton 1 (H. Tickner)
Priory 1 (Wills) Sandford 1
Sidmouth Town 2 Devon Yeoman 3

Division 8
Amory Green Rovers 0 Millwey Rise 1
Bradninch 3 (Rawlins, Upham)  Newton St.Cyres 3
Dawlish United 8 Westexe Park Rangers 0
Exmouth Town 1 Broadclyst 10 (Gregory 3, Pearce 3, Barbieri 2, Oldfield, Herbert)
Ottery St.Mary 5 (Broadbent 3, Crow, Jewell) Kenn Valley United 2
Tedburn St.Mary 0 Witheridge 2 (Rich, Smith)

Saturday 4th January 2020