News & Reports

All the latest League results goal scorers and postponements

Scroll down for details

SATURDAY 1ST

PREMIER
Bampton 1 (Burridge) Okehampton Argyle 0
Beer Albion 0 Colyton 1 (Richards)
Feniton 3 (Pearse 2, Walsh) Upottery 2
Kentisbeare 4 (Cruse 2, Carpenter, Tapp) Hatherleigh Town 0
Lapford 3 (J. Phillips, A, Phillips, Stapleton) Seaton Town 1
Whipton & Pinhoe 1 (Dingle) Cronies 3 (Fanson 2, Pym)
Lyme Regis -pp- University
Sidmouth Town -pp- Chagford

DIVISION 1
Alphington 1 (Hart) Crediton United 3
Bow AAC 2 (J. Coles 2) University 2
Newtown 0 Chard Town 4 (Boddington, Collins, Lewis, Male)
Tipton St John 0 Thorverton 4 (Hole, Maclachlin, Tillett, Stevens)
Wellington 1 (Westcott) Lympstone 0
Dawlish United -pp- Winchester

DIVISION 2
Alphington 4 (Cooper 3, Washbourne pen) Halwill 2
Elmore 11 (Rainey 4, White 4, Barrow, Hutchings, Varnalls) Clyst Valley 0
Heavitree United 0 University 6
Otterton 3 (Wright 2, Tapp) Newton St Cyres 1 (Taylor)
Sandford 1 East Budleigh 1
Tedburn St Mary 3 (Hughes 2, Stanbury)  Beer Albion 0
Uplowman Athletic 5 (Hanna 2, Gozna, White, Manaton) Honiton Town 0

DIVISION 3
Dunkeswell Rovers 1 University 5
Exmouth Spartans 0 North Tawton 3 (Drummond, Osman, Dunster)
Halwill 8 (B. Hopcroft 5, Mcdonald 3) Pinhoe 3
Upottery 4 Axmouth United 1 (Clode)
Westexe Park Rangers 1 Teignmouth 2 (Eves, Silvertson)
Winkleigh 2 (Jordan 2) Lyme Regis 3 (Batey 3)

DIVISION 4
Cheriton Fitzpaine 0 Central 5 (Clotworthy 4, Bennett)
Millwey Rise 3 Bampton 0
Sampford Peverell 1 Cranbrook 5 (Wilkinson 2, Taylor, Davey, Gibson)
St Martins 1 Kentisbeare 4
Colyton -pp- Sidmouth Town
Devon Yeoman -pp- Culm United

DIVISION 5
Broadclyst 4 (Goldsborough 2, King, Venton) Lapford 0
Exmouth Rovers 2 Witheridge 0
Royal Oak 3 Bravehearts 2
Farway United -pp- Exeter United
University -pp- Amory Green Rovers

DIVISION 6
Chagford 0 Winchester 3 (Aplin, Privett, Brock)
Cullompton Rangers 3 Dawlish United 0
Elmore 15 Otterton 1 (Pond)
Seaton Town 3 (Wakley 2, Hellier) Topsham Town 2
Offwell Rangers -pp- Bradninch

DIVISION 7
Central 8 (Smith 4, Seewars 2, Purchall, Puddiphat) City Raiders 0
Countess Wear Rovers 1 AFC Exe 2
Culm United 3 Sandford 2
Lympstone 2 University 1
Okehampton Argyle 6 (Mitchell, J. Tickner, Gilbert, Hooper, Mallett, Rutley) HT Dons 0
Sidmouth Town 3 (Abbot, Goody, Hallett) Cheriton Fitzpaine 6 (Harget 3, Webber 2, Jones)
Priory -pp- Devon Yeoman

DIVISION 8
Amory Green Rovers 3 (Roberts, Jee, og) Tedburn St Mary 0
Bradninch 4 (Goody 2, Clark, Sogdonous) Millwey Rise 0
Dawlish United 2 Newton St Cyres 3 (Clubb, Squire, Williamson)
Exmouth Town 1 Witheridge 2
Kenn Valley United 1 (Anderson) Westexe Park Rangers 3
University -pp- Broadclyst

FOOTBALL EXPRESS CUP
East Budleigh 4 (Hocking 2, Pearce 2) Bishop Blaize 3 (Gilbert 2, Clow) aet

Saturday 1st February 2020