News & Reports

December matches and referee Appointments

Scroll down for details

DECEMBER 2020

SATURDAY 5TH 2.15 pm

Premier East
Colyton v Chard Town M. Burrough
Dawlish United v Beer Albion R.Clutterbuck
Feniton v Kentisbeare C.Thomas
Sidmouth Town v Upottery Q.Iskander
Whipton & Pinhoe v Seaton Town A.Bridgeman 2pm

Premier West
Alphington v Thorverton K.Mann
Chagford v Exwick Villa J.Knight
Crediton United v Hatherleigh S.Barker 3pm
Newtown v Lapford R.Mills
Winchester v Elmore P.Owens

Division 1 East
Beer Albion v Exmouth Rovers B.Perryman
Clyst Valley v East Budleigh S.Mann
Exmouth Spartans v Dunkeswell M.Smith
Honiton Town v Otterton P.Bialyk
Lympstone v Teignmouth M.Bovey
Tipton St.John v Lyme Regis B.Ebdon

Division 1 West
Alphington v Newton St.Cyres B.Howard
Halwill v Wellington T.Smith
Heavitree United v Bow AAC R.Wallis
North Tawton v Sandford P.Sercombe
Tedburn St.Mary v Westexe Park Rangers J.Clark
Uplowman v Winkleigh B.Holmes

Division 2 East
Axmouth United v Colyton M. Dobrijevic
Axminster Town v Feniton R.Williams
Bishop Blaize v Millwey Rise L.Jagodzinski
Cranbrook v Ottery St.Mary J. Westcott
East Budleigh v Pinhoe P.Avery
Sidmouth Town v Exeter United N.Adair

Division 2 West
Bampton v Okehampton C.Warren
Central v Culm United S.Egleton
Devon Yeoman v St Martins T. Moss 2pm
Hemyock v Broadclyst P.Day
Sampford Peverell v South Zeal B.Reeby

Division 3 East
AFC Exe v Upottery G. Sharpe
Awliscombe United v Devon Yeoman S. Wilkins
Farway United v Winchester T. Doherty
Offwell Rangers v Cranbrook United B.Harvey
Topsham Town v Dawlish United P.Baldwin

Division 3 West
Amory Green Rovers v Chagford M.Hodsdon
Bradninch v Central P. Willer
Broadclyst v Halwill B.Budd
Cullompton v Cheriton Fitzpaine S.Hodge
Witheridge v Elmore D.Clarke 3pm

Division 4 Central
Cheriton Fitzpaine v Newton St.Cyres S.Leahy
City Raiders v Priory D.Blight
Cranbrook United v Kenn Valley United D.Pointing
Exeter Panthers v Tedburn St.Mary F.McCarthy
Thorverton v Beacon Knights L.Britnell

Division 4 East
Exmouth Town v Bradninch I.McGuffog
HT Dons v Millwey Rise G.Blackburn
Otterton v Sidmouth Town B.Seaton
Ottery St.Mary v Lympstone G.Roberts
Seaton Town v Falcons R.Weare

Division 4 West
AFC Morchard Bishop v Amory Green Rovers G.Luscombe
Bickleigh v Dolton Rangers J.Chamberlain
Okehampton v Witheridge D.Rose
Sandford v North Tawton A. Horn
Westexe Park Rangers v Lapford S.Palfrey

 

SATURDAY 12TH 2.15pm

Premier East
Colyton v Beer Albion B.Perryman
Dawlish United v Chard Town A.Horn
Feniton v Upottery P.Owens
Kentisbeare v Seaton Town W.Bennett
Whipton & Pinhoe v Lyme Regis G.Sharpe 2pm

Premier West
Alphington v Newtown M.Beckenham
Chagford v Winchester S.Leahy
Hatherleigh v Exwick Villa T.Smith
Lapford v Crediton United G.Luscombe
Thorverton v Elmore W.Lloyd

Division 1 East
Beer Albion v Teignmouth G.Roberts
Exmouth Spartans v Exmouth Rovers Q.Iskander
Lyme Regis v Honiton Town R.Williams
Lympstone v Clyst Valley N.Adair
Otterton v East Budleigh Glyn Thomas
Tipton St.John v Dunkeswell Colin Thomas

Division 1 West
Alphington v North Tawton P. Bialyk
Bow AAC v Heavitree United M.Bovey
Newton St.Cyres v Sandford P.Willer
Wellington v Tedburn St.Mary S. Wilkins
Westexe Park Rangers v Uplowman N.Jaques
Winkleigh v Halwill J.Knight

Division 2 East
Axmouth United v Ottery St.Mary B.Ebdon
Cranbrook v Axminster Town R.Clutterbuck
East Budleigh v Colyton M.Smith
Exeter United v Feniton B.Howard 2pm
Pinhoe v Millwey Rise G.Blackburn
Sidmouth Town v Bishop Blaize P.Avery

Division 2 West
Bampton v St Martins R. Mills
Hemyock v Central M.Hodsdon
Okehampton v Culm United J.Clark
Sampford Peverell v Devon Yeoman B.Holmes
South Zeal v Broadclyst A. Bridgeman

Division 3 East
Awliscombe v AFC Exe D.Pointing
Farway United v Cranbrook United J. Westcott
Topsham Town v Devon Yeoman T.Doherty
Upottery v Offwell Rangers M.Dobrejevic
Winchester v Dawlish United T.Moss

Division 3 West
Broadclyst v Bravehearts S.Hodge
Central v Amory Green Rovers F. McCarthy
Cheriton Fitzpaine v Elmore B.Seaton
Cullompton Rangers v Bradninch B. Reeby 3pm
Halwill v Chagford D.Rose

Division 4 Central
Cranbrook United v Thorverton P.Baldwin
Exeter Panthers v Cheriton Fitzpaine L.Jagodzinski
Newton St.Cyres v Kenn Valley United B.Budd
Priory v Beacon Knights S.Egleton
Tedburn St.Mary v Whipton & Pinhoe L.Britnell

Division 4 East
Falcons FC v Sidmouth Town S.Palfrey
HT Dons v Lympstone D.Blight
Millwey Rise v Otterton R.Weare
Ottery St.Mary v Exmouth Town I. McGuffog
Seaton Town v Dawlish United B.Harvey

Division 4 West
AFC Morchard Bishop v Westexe Park Rangers D.Clarke
Amory Green Rovers v Dolton Rangers NO REFEREE
Bickleigh v Bow AAC C.Warren
North Tawton v Okehampton R.Creron
Witheridge v Lapford J.Chamberlain 3pm

Friday 20th November 2020