News & Reports

Saturdays League results 8th Feb

scroll down to see the league scores

SATURDAY 8TH FEBRUARY

PREMIER
Chagford 1 Lapford 3 (M. Tucker, B. Tucker, Broome)
Colyton 3 (Hancock 2, Broom) Kentisbeare 1 (Davis)
Hatherleigh Town 1 Sidmouth Town 1
University 3 (Kingswell, Sherlock, Rawson) Okehampton Argyle 1 (Ausden)
Upottery 4 (Barnes 3, Vickery) Lyme Regis 1 (Bond)
Whipton & Pinhoe 3 (Dingle 2, Beecroft) Seaton Town 0

DIVISION 1
Chard Town 1 (Nott) Wellington 1 (Collins)
Crediton United 1 (Bullen) Alphington 1 (Dare)
Lympstone 0 Dawlish United 2
Newtown 1 (Foster) Bow AAC 1 (Mingo)
University 4 Winchester 0 (abandoned 60 mins)

DIVISION 2
Alphington 2 (Cooper, Fleming) Otterton 3 (Simpson, Tapp, Gallagher)
East Budleigh 5 (Atkinson 2, Price, Thompson, Demetre) Newton St Cyres 1
Halwill 0 Elmore 6 (Barrow 2, White 2, Rainey 2)
Sandford 1 (Jones) Beer Albion 5 (Fontes 2, Gould 2, Howe)
Tedburn St Mary 3 (Courtney, Matthias, Hughes) Heavitree United 0
University 6 (Yeung 2, Hyeuk Yang 2, Wilson, Putnam) Clyst Valley 3

DIVISION 3
Axmouth United 1 (Hughes) Pinhoe 1
Dunkeswell Rovers 6 ( Mckeown 2, Cann 2, Wilkes, Williams) Upottery 1
Exmouth Spartans 5 (Harris 2, Fulls, Chudley, Gibson) Hemyock 1
Lyme Regis 5 (White 2, Pollard-Jones, Batey, Wormesley) Halwill 0
University 2 (Robinson 2) North Tawton 1 (Crimmins)

DIVISION 4
Bampton 1 Central 3 (Bowen 2, Clotworthy)
Cranbrook 6 (Wilkinson 5, Davey) Colyton 2 (White, Sweetland)
Feniton 2 (Dennison 2, ) Devon Yeoman 1
Kentisbeare 3 (Atifeh 2, Stockman) St Martins 2
Sampford Peverell 4 (Home 2, Serle, Forsey) Cheriton Fitzpaine 4
Sidmouth Town 6 (Adey 2, Boyland 2, Rasmussen 2) Culm United 2

DIVISION 5
Amory Green Rovers 2 University 4
Bravehearts 2 Royal Oak 7
Lapford 2 East Budleigh 9 (Satchell 4, Hockings 4, Marker)
Witheridge 3 ( Hammill, Cottrell, Smith) Awliscombe United 2 (Bell, Blackwell)

DIVISION 6
Offwell Rangers 2 (Beck, Ede) Elmore 2
Otterton 2 (Evans, Mclean) Cullompton Rangers 2 (Luke, Perrott)
Seaton Town 4 (Wakley 2, Clarke, Tait) Bradninch 1 (Boyce pen)
Topsham Town 2 (Harwood, Pavey) Chagford 2

DIVISION 7
AFC Exe 3 Countess Wear Rovers 1 (Walker)
Cheriton Fitzpaine 2 (Atkinson, Webber) Sidmouth Town 1 (Latham)
City Raiders 1 (Mortimore) Priory 1
Culm United 4 Central 4
Devon Yeoman 0 Sandford 0
HT Dons 3  (Alan-Gill, Heemskerk, Tapping-Davis) Lympstone 4
Okehampton Argyle 2 (Mallett, Gilbert) University 0

DIVISION 8
Amory Green Rovers 4 (Isaacs, Roberts, White, Maple) Kenn Valley United 2 (Sly 2)
Bradninch 0 Westexe Park Rangers 2
Broadclyst 8 (Pearce 3, Gregory 2, Cole, Herbert, Hunt) Tedburn St Mary 0
Millwey Rise 0 Ottery St Mary 3
University 3 (Edwards 2, Maunder) Dawlish United 0

Saturday 8th February 2020