News & Reports

Saturdays round up

All the League results and postponements scroll down

SATURDAY 18 January 2020

PREMIER
Feniton 2 (Walsh, Witt) Beer Albion 2 (Long, Cox)
Okehampton Argyle 3 (Alden 2, Atherton)  Upottery 2
Seaton Town 1 (French) Colyton 1 (J. Richards)
Bampton -pp- Chagford
Lapford -pp- University
Lyme Regis -pp- Cronies
Sidmouth Town -pp- Kentisbeare
Whipton & Pinhoe -pp- Hatherleigh Town

DIVISION 1
Chard Town 0 Winchester 2 (Maloney, Powell)
Exwick Villa 6 (Gaynor 2, Winsor, May, Wilkes, Wood) Lympstone 0
Alphington -pp- University
Bow AAC -pp- Tipton St John
Crediton United -pp- Newtown
Thorverton -pp- Dawlish United

DIVISION 2
Beer Albion 2 (Paget, Smith) Tedburn St Mary 0
Otterton 6 (Brown 2, Wright 2, Simpson, Lidstone) Heavitree United 5
Clyst Valley -pp- Honiton Town
Elmore -pp- Uplowman Athletic
Newton St Cyres -pp- Alphington
University -pp- Halwill

DIVISION 3
Dunkeswell Rovers 3 (Morris 2, Cann) Pinhoe 1 (Singh)
Halwill 2 (Potter 2 pens) Winkleigh 4 (Bennett 2, Knight, Jordan)
Hemyock -pp- Axmouth United
North Tawton -pp- University
Upottery -pp- Teignmouth
Westexe Park Ranger -pp- Exmouth Spartans

DIVISION 4
Colyton 3 ( Cox 2, Clode) Sampford Peverell 2 (Chalenor, Home)
Kentisbeare 5 ( Nation 2, Ansell, Bukin, Stockman) Culm United 0
Millwey Rise 0 Feniton 3 (Harris, Southall-Brown, Mitchell) 
St Martins 2 (Goldsmith, Felton) Bampton 1 (Findon)
Cheriton Fitzpaine -pp- Cranbrook
Devon Yeoman -pp- Sidmouth Town

DIVISION 5
Broadclyst 4 ( Jordan, White, Thomas, Green) Witheridge 0
East Budleigh 2 Exeter United 4 (Omrani 2, Haines, Faneca)
Exmouth Rovers 4 ( Bradford, Ford, Cousens, Rendall) Awliscombe United 0
Amory Green Rovers -pp- Lapford
Bravehearts -pp- Farway United
Royal Oak -pp- University

DIVISION 6
Bishop Blaize -pp- Otterton
Chagford -pp- Offwell Rangers
Cullompton Rangers -pp- Seaton Town
Dawlish United -pp- Topsham Town
Winchester -pp- Bradninch

DIVISION 7
Central 9 (Dario Sally 3, Moran 2, Smith 2, Puddiphutt, Purchall) Devon Yeoman 4
Countess Wear Rovers 0 Okehampton Argyle 4 (Tickner 3, Mallett) 
Culm United -pp- AFC Exe
Lympstone -pp- Sandford
Priory -pp- HT Dons
Sidmouth Town -pp- City Raiders
University -pp- Cheriton Fitzpaine

DIVISION 8
Kenn Valley United 3 ( May, McElroy, Sly ) Bow AAC 4 (Greenslade 3, Steer)
Amory Green Rovers -pp- University
Bradninch -pp- Witheridge
Dawlish United -pp- Millwey Rise
Newton St Cyres -pp- Exmouth Town
Ottery St Mary -pp- Westexe Park Rangers
Tedburn St Mary v-pp-Broadclyst

Saturday 18th January 2020