News & Reports

Fixtures coming up

scroll down for details

FRIDAY 28 FEBRUARY

Division 8
Dawlish United v Ottery St Mary M. Dobrijevic 7.30


SATURDAY 29 FEBRUARY 

Premier
Bampton v Lyme Regis G.Luscombe
Beer Albion v Feniton W.Bennett
Chagford v Kentisbeare B.Howard
Colyton v Cronies P.Owens 2.30pm
Lapford v Okehampton D.Uren
Upottery v Hatherleigh P.Bialyk
Whipton & Pinhoe v University R.Mills 2pm

Division 1
Chard Town v Dawlish United G.Roberts
Exwick Villa v Winchester M.Stone
Lympstone v University N.Adair
Newtown v Crediton United A.Bridgeman
Thorverton v Wellington N.Jacques
Tipton St.John v Alphington B.Ebdon

Division 2
Clyst Valley v Honiton Town R.Clutterbuck
East Budleigh v University T.Doherty
Halwill v Alphington M. Farley
Heavitree United v Otterton J.Knight
Tedburn St.Mary v Newton St.Cyres M.Uren
Uplowman v Beer Albion W.Lloyd

Division 3
Axmouth United v Winkleigh R.Williams
Dunkeswell v Teignmouth P.Hardy
Exmouth Spartans v Westexe Park Rangers P.Avery
Hemyock v North Tawton B.Holmes
Lyme Regis v Upottery I.McGuffog 12am at 3G Axminster
University v Pinhoe L.Britnell

Division 4
Cheriton Fitzpaine v Colyton M.Smith
Culm United v Central P.Day
Devon Yeoman v Millwey Rise M.Bovey
Feniton v Bampton B.Seaton
Kentisbeare v Sidmouth Town K.Grantham
Sampford Peverell v St.Martins R.Connolly

Division 5
Awliscombe v Lapford D.Pointing
Broadclyst v East Budleigh R.Worth
Exmouth Rovers v Exeter United C.Thomas
Farway United v Bravehearts B.Reeby
University v Amory Green Rovers J.Clark
Witheridge v Royal Oak K.Berner

Division 6
Dawlish United v Bishop Blaize S.Barker
Otterton v Offwell Rangers B.Harvey
Seaton Town v Elmore R.England
Topsham Town v Cullompton G.Blackburn
Winchester v Chagford A.Horn

Division 7
AFC Exe v University M.Beckenham
Central v Lympstone R.Creron
City Raiders v HT Dons B.Budd
Okehampton v Devon Yeoman S.Leahy
Priory v Countess Wear Rovers D.Blight
Sandford v Cheriton Fitzpaine C.Warren
Sidmouth Town v Culm United R.Weare

Division 8
Amory Green Rovers v Bow AAC J.Chamberlain
Bradninch v Witheridge D.Clarke
Exmouth Town v Newton St.Cyres L.Hawkins
Millwey Rise v Broadclyst S.Palfrey
University v Kenn Valley United T.Moss
Westexe Park Rangers v Tedburn St.Mary S.Hodge

East Devon Senior Cup (Extra time/pens) 2pm
Bow AAC v Sidmouth Town P.Sercombe

Bill Slee Cup (Extra time/pens) 2pm
Cranbrook v Elmore P.Willer

TUESDAY 3 MARCH 7.30
Premier
Sidmouth Town v University A.Horn

WEDNESDAY 4 MARCH 7.30
Premier
Bampton v Kentisbeare J.Veale Horsdon Park

Devon Intermediate Cup Semi Final at Exwick hub  7.30pm
Winchester v Farway United E.Green T.Platt S.Pearse

Monday 24th February 2020