News & Reports

Latest League Round up

Results and postponements Saturday Jan 11 see below

SATURDAY 11TH JANUARY 2020

Goal number 400 for Chagford’s Robbie Miller

PREMIER
Chagford 5 (Astill-Sheppard, Miller, Rowe, Davis, Squire) Seaton Town 1 (Rowe)
Colyton 1 (Berry) Okehampton Argyle 3 (Alden, Mortimore, Ausden)
Cronies 3 (Fanson, Benyon, Nickles) Kentisbeare 0
Hatherleigh Town 1 (Olmez) Feniton 5 (Walsh 2, Winchcombe, Cole, Pearse)
Sidmouth Town -pp- Lapford
University 3 Lyme Regis 2 (Bond, Vine)
Upottery 2 (Sherwood, Winslade) Beer Albion 1 (Basson)
Whipton & Pinhoe 0 Bampton 2 (King, Hogan )

DIVISION 1
Crediton United -pp- Thorverton
Dawlish United 3 Exwick Villa 8 (Edwardson sub 3, Clarke 2, Webber 2, Dawson)
Tipton St John 0 Bow AAC 5 (G. Coles 2, J. Coles 2, Stone)
University 3 (Kim, Robinson, Williamson) Newtown 4 (Smith, Cox, Land, ogoal )
Wellington 1 ( Davies) Alphington 1 (Clark pen)
Winchester -pp- Chard Town

DIVISION 2
Alphington 1 Honiton Town 4 (Urquhart, R. Pike, A. Pike, Fremantle )
Beer Albion 5 (Hopkins, Paget, Smith, J. Walker, R. Walker)  Clyst Valley 1
East Budleigh 1 (Corrick) Elmore 3 (White, Barrow, Dawe)
Halwill 4 ( Richards 3, Packer) Otterton 1 (Lidstone)
Newton St Cyres 1 Sandford 3 (Jones 2, Baker)
Tedburn St Mary 0 University 1
Uplowman Athletic -pp- Heavitree United

DIVISION 3
Dunkeswell Rovers -pp- Westexe Park Rangers
Exmouth Spartans 1 (Fulls) Halwill 6 (B. Hopcroft 4, H. Hopcroft, Mcdonald)
Lyme Regis 1 (Pollard-Jones) Axmouth United 2 (Dack, Hughes)
Teignmouth 2 (Silvertson 2) Pinhoe 1
University 7 (Roberts 4, Preston 2, Hart) Upottery 2
Winkleigh 0 Hemyock 0

DIVISION 4
Bampton 2 (Beaney, Standford) Devon Yeoman 4
Central 0 Millwey Rise 1 (Bastin)
Culm United 3 (Alford, Newell, Knight) Cheriton Fitzpaine 2
Feniton 3 (Dennison 2, another) St Martins 1
Kentisbeare 5 (S. Stockman 2, Trump 2, C. Stockman) Cranbrook 2 (O’Loughlin, Taylor)
Sidmouth Town 5 (Adey 2, Tooby 2, Ashby) Sampford Peverell 2 (Bridgeman 2)

DIVISION 5
Amory Green Rovers -pp- Exmouth Rovers
Awliscombe United 2 (Gay, Nelson) East Budleigh 1
Exeter United 2 (Lalana, Portaluri) Broadclyst 5 (White 2, Bailey, King, Thomas)
Farway United -pp- Bravehearts
Lapford 0 University 2
Witheridge -pp- Starcross Generals

DIVISION 6
Bradninch 1 (Vincent pen) Cullompton Rangers 3 (Perrett 2, Rupesh)
Elmore 4 (J. Howe 3, Pearson) Dawlish United 2
Offwell Rangers 0 Bishops Blaize 4 (Gilbert 2, Pow 2)
Otterton 1 (Smith) Topsham Town 3 (Pavey 2, Harwood)
Seaton Town 0 Chagford 4 (Cork 2, White, Hubble)

DIVISION 7
AFC Exe 9 Burwood 2, Salam 2, Bourne, Piper, Richards, Cutting) Culm United 1
Cheriton Fitzpaine -pp- City Raiders
Devon Yeoman 1 Central 2
HT Dons 3 Countess Wear Rovers 2
Lympstone 5 (Lucas 2, Porter, Sale, Walker) Priory 0
Sandford 2 Sidmouth Town 2 (Hallett, Johnson)

DIVISION 8
Bow AAC 2 (Reynolds, Woodgates) Bradninch 5 (Clark 2, Mills 2, King)
Broadclyst 2 (Barbieri, Pearce) Ottery St Mary 0
Exmouth Town 4 (Pitt 2, Peligry)  Dawlish United 1
Millwey Rise 2 (Turner, ogoal) Amory Green Rovers 2 (Clarke, Roberts)
Newton St Cyres 2 (Squire, Williamson) Kenn Valley United 3 (White 2, Anderson)
University 7 ( Reza 2, Arnstutz, Crabtree, Elliot, Parsons, Spurling) Tedburn St Mary 1 (Davey)
Westexe Park Rangers -pp- Witheridge

Saturday 11th January 2020