Division 1 (Senior 1, Senior 1A)

LEAGUE CHAMPIONS SINCE 1947

SENIOR DIVISION 1
1947 Loyals (Clyst Valley)
1948 Lympstone
1949 Lympstone
1950 Clyst Valley
1951 I.T.C.R.M
1952 R.E.M.E
1953 Axminster Town
1954 Ottery St Mary
1955 Beer Albion
1956 Exeter City
1957 Exeter City
1958 St Lukes College
1959 R.E.M.E Honiton
1960 Cullompton Rangers
1961 St Marks
1962 Ottery St Mary
1963 Crediton United
1964 St Leonards
1965 Newton Poppleford
1966 Torquay Villa
1967 Crediton United
1968 St Lukes College
1969 Beer Albion
1970 Alphington
1971 Willand Rovers
1972 Sylvans

SENIOR 1A
1973 Exeter Greyhound
1974 Alphington
1975 Newton St Cyres
1976 Torrington
1977 Elmore
1978 Topsham Town
1979 Cullompton Rangers
1980 Bideford FC
1981 Budleigh Salterton
1982 Feniton
1983 Exeter Civil Service
1984 Exeter Arms
1985 Chelston

SENIOR 1
1986 Newton St Cyres
1987 Sidmouth Town
1988 London & Manchester
1989 Exeter University
1990 Exeter Civil Service
1991 St Martins
1992 St Martins
1993 Exeter University
1994 Cheriton Fitzpaine
1995 Exeter St Thomas
1996 Budleigh Salterton
1997 Budleigh Salterton
1998 Pinhoe
1999 Exeter Civil Service
2000 Tap & Barrel
2001 Cullompton Rangers
2002 Willand Rovers
2003 Thorverton
2004 Exmouth Town
2005 Cullompton Rangers
2006 Okehampton Argyle
2007 Heavitree Harriers
2008 Budleigh Salterton
2009 Alphington

DIVISION 1
2010 Seaton Town
2011 Barnstaple Town
2012 Exmouth Amateurs
2013 Bow AAC
2014 Elmore

2015 Honiton Town

LEAGUE CHAMPIONS FROM 1902 until 1939

DIVISION 2
1902 St Sidwells United
1903 St Sidwells United
1904 Friernhay
1905 Willeys Athletic
1906 Friernhay
1907 Friernhay
1908 Friernhay Res
1909 15th Brigade RFA Res
1910 Topsham St Margarets
1911 Digbys (City Asylum)
1912 Southernhay Old Boys
1913 St Thomas Church
1914 Ottery St Mary

1915 – 1919 World War 1 (no comp)

1920 Alphington
1921 Heavitree

SENIOR DIVISION (New)
1922 Heavitree
1923 Bovey St Johns
1924 Friernhay
1925 Tiverton Town
1926 Tiverton Town
1927 no competition
1928 no competition
1929 Exeter Locos
1930 Ilfracombe Town Res
1931 Budleigh Salterton
1932 Friernhay
1933 St Marks
1934 Dawlish
1935 Dawlish
1936 Southern Railway
1937 Lympstone
1938 Lympstone
1939 – –